Pokerilaskin – Odds Calculator – Kertoimet & Todennäköisyydet

Parhaat Pokerihuoneet

GGPoker_logo
Bonustiedot $600
Arvostelu Pelaa
888 Poker_logo
Bonustiedot $888
Arvostelu Pelaa
PokerStars_logo
Bonustiedot €30 liput
Arvostelu Pelaa
Unibet Poker_logo
Bonustiedot €500
Arvostelu Pelaa
partypoker_logo
Bonustiedot €30 liput
Arvostelu Pelaa
Katso lisää arvosteluja

Ota avuksesi ilmainen Pokerilaskin!

Voit käyttää sitä reaaliajassa ja pysyt ajantasalla voiton todennäköisyydestä tai tappion mahdollisuudesta – sinun on paljon helpompi tehdä päätös kuinka toimia kussakin tilanteessa!PokerListingsin Pokerilaskin on nopein, tarkin sekä helppokäyttöisin apuväline, jonka voit netistä löytää.

Jos etsit työkalua, joka auttaa sinua käsien arvojen kanssa sekä pottien jakautumisessa, suosittelemme tutustumaan Pokerilaskimeen.

Miten Pokerilaskinta käytetään?

Voit valita minkälaisen tilanteen tahansa, sekä sopivan pelaajien määrän (laskimeen saa lisättyä jopa viisi pelaajaa).

Todennäköisyyksiä voi laskea seuraaville peleille: Texas Holdem, Omaha, Omaha Hi-Lo, 7-Card Stud, 7-Card Stud Hi-Lo, 7-Card Stud Hi-Lo (No Qualifier) ja Razz.

Voit asettaa jokaiselle pelaajalle kortit klikkaamalla sopivaa maata keskellä ja valitsemalla halutun kortin numeroarvon.

Voit esimerkiksi asettaa ruutu kuninkaan pelaaja nro 1 käteen klikkaamalla ruutua, jonka jälkeen kuninkaan merkkiä ”K”. Toimi jokaisen pelaajan kohdalla samoin.

Kun pre-flop kädet on asetettu, voit jatkaa täyttämällä flopin sekä turn-kortit. Kun kaikki kortit ovat paikoillaan, klikkaa ”Get Odds” painiketta ja näet täsmälleen jokaisen pelaajan voiton, tasapelin tai tappion todennäköisyydet sillä hetkellä.

Toista tarvittaessa. (klikkaa ”Reset” painiketta tyhjentääksesi kädet ja todennäköisyydet)

Todennäköisyydet käden parantamiseen flopin jälkeenn

KÄSIPARANEEOUTITFLOPILLATURNILLA
Avoin värisuoran vetoSuora/Väri/Pari2172.32%47.73%
Avoin värisuoran vetoSuora/Väri1554.10%32.60%
Suoran väliinvetoSuora/Yksi pari1038.40%21.70%
VärinvetoVäri935%19.60%
Avoin suoran vetoSuora831.50%17.40%
KolmosetTäyskäsi727.80%15.20%
YhteensopimattomatYksi pari624.10%13%
Yksi pariKaksi paria/kolmoset520.40%10.90%
Kaksi pariaTäyskäsi416.50%8.70%
Suoran väliinvetoSuora416.50%8.70%
Yksi pariKaksi paria312.50%6.50%
TaskupariKolmoset28.40%4.30%
KolmosetNeloset14.30%2.20%

All-in (ennen floppia)

ALL-IN (ENNEN FLOPPIA)TODENNÄKÖISYYDET
AK vs 76 suittaritAK voittaa 60%
AK vs QJAK voittaa 64%
AK vs 2222 voittaa 51%
AK vs KQAK voittaa 73%
AK vs AAAA voittaa 87%
AK vs KKKK voittaa 66%
AQ vs KQAQ voittaa 70%
AQ vs QJAQ voittaa 70%
AQ vs KJAQ voittaa 60%
AT vs KQAT voittaa 58%
AA vs KKAA voittaa 80%
AA vs 22AA voittaa 80%
AA vs 76 suittaritAA voittaa 77%
A2 vs JTA2 voittaa 55%
KK vs K2KK voittaa 94%

Comment on that

Viestisi odottaa hyväksyntää